Tarihçemiz

Kulübümüz kuruluyor

1992

Kulübümüz 17.08.1992 tarihinde tamamı Antalya Etibank Ferrokrom Fabrikası yönetici ve çalışanları olan 1. Kimya Yüksek Mühendisi ALPAY ALTUĞ, 2. Sivil Savunma Uzmanı MEHMET ASLAN TÜRKER, 3. Metalurji Mühendisi HÜSEYİN AYDİL, 4. Elektrik Mühendisi ÖMER ALİ ACAR, 5. Maden Mühendisi MEHMET ALİ UYSAL, 6. İş Makinaları Tamir ve Bakım Ustası BİLAL KARA, 7. Kimya Teknisyeni MUHAMMET SİLAHÇI tarafından ETİBANK ANTALYA ELEKTROMETALURJİ SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ adıyla kurulmuş ve dernekler kütüğüne 07-010-078 kütük no ile kaydedilmiştir.

Ferrokrom Fabrikası'nın özelleştirilmesiyle yeni dönem - DENİZ GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ

2004

Kurulduğu 1992 yılından 2004 yılına kadar fabrikanın takımı olarak bir müessese kulübü kimliğinde olan kulübümüz, 2004 yılında fabrikanın özelleştirilmesi nedeniyle işçi üyelerinin de istifasıyla bu kimliğini kaybetmiş ve başkan Nedim Akılveren'in öncülüğünde 13.10.2004 tarihli genel kurulda yapılan tüzük değişikliği ile kulübün ismi de DENİZ GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ olarak değiştirilmiştir.

2.Etibank Ferrokrom dönemi

2008

4 yıl boyunca faaliyetlerine DENİZ GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ ismiyle devam eden kulübümüzün ismi başkan ALİ ERYILMAZ'ın öncülüğünde 19.06.2008 tarihli genel kurulda yapılan tüzük değişikliği ile ETİBANK FERROKROM ANTALYA ELEKTROMETALURJİ SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ olarak değiştirilmiştir.

Yönetimde kan değişimi

2013

Kulübümüzü yaklaşık 5 yıl boyunca yöneten Ali Eryılmaz ve ekibi bayrağı Ömer Korkmaz'ın başkanlığındaki yeni yönetime devretmiştir.

Yeni bir soluk, yeni bir heyecan

2019

2008 yılından beri faaliyetlerine Etibank Ferrokrom ismiyle devam eden kulübümüz yeni bir soluk, yeni bir ruh ve yeni bir kimlikle yeniden yapılandırılmış ve 16.03.2019 tarihli genel kurulda yapılan tüzük değişikliği ile kulübümüzün ismi ÇAKALLIKLI SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ olarak değiştirilmiştir. Kulübümüzün kurulduğu yıldan itibaren ana faaliyet branşı futbol olmakla birlikte kulübümüz bugüne kadar badminton, bisiklet, jimnastik, güreş, voleybol, yüzme, masa tenisi gibi bir çok branşta da faaliyet göstermiştir.

Kulüp Başkanlarımız

Adı Soyadı Göreve başlama tarihi Görevin sonlanma tarihi
1 ALPAY ALTUĞ 17.08.1992 21.11.1992
2 ÜNAL ARGAN 21.11.1992 25.12.1993
3 MAHMUT GÜVEN (1.dönem) 25.12.1993 25.06.1994
4 MAHMUT GÜVEN (2.dönem) 25.06.1994 24.06.1995
5 ADNAN GENÇ (1.dönem) 24.06.1995 21.06.1997
6 ADNAN GENÇ (2.dönem) 21.06.1997 20.06.1998
7 SADULLAH İBİLOĞLU 20.06.1998 26.06.1999
8 HÜSEYİN AYDİL (1.dönem) 26.06.1999 24.06.2000
9 HÜSEYİN AYDİL (2.dönem) 24.06.2000 23.06.2001
10 HÜSEYİN AYDİL (3.dönem) 23.06.2001 29.06.2002
11 HÜSEYİN AYDİL (4.dönem) 29.06.2002 29.06.2003
12 ÜZEYİR KARADON 29.06.2003 26.06.2004
13 CAHİT ÇINAR 26.06.2004 13.10.2004
14 NEDİM AKILVEREN (1.dönem) 13.10.2004 20.09.2006
15 NEDİM AKILVEREN (2.dönem) 20.09.2006 19.06.2008
16 ALİ ERYILMAZ (1.dönem) 19.06.2008 16.08.2011
17 ALİ ERYILMAZ (2.dönem) 16.08.2011 25.12.2013
18 ÖMER KORKMAZ 25.12.2013 24.06.2016
19 ALİ ÇELİK 24.06.2016 16.03.2019
20 BORA AKTÜRK (1.dönem) 16.03.2019 15.06.2019
21 BORA AKTÜRK (2.dönem) 15.06.2019 devam ediyor